Oyun Ablasının Çocuğunuz İçin Artıları

15.12.2020
846

Çocuğunuzun hem bakımında, hem de eğitiminde rol alacak güvenilir birini arıyor olabilirsiniz. Düzenli veya sürekli çalışacak birine ihtiyaç duymuyorsanız oyun ablasının sizin için ideal bir tercih olabileceğini söyleyebiliriz. Saat ücreti ile çalışmaları, ihtiyaca yönelik olmaları da önemli artıları. Yazımızın devamında oyun ablası ile çalışmanın çocuğunuz için avantajlarının yanı sıra bu seçenekle ilgili merak ettiğiniz pek çok detayı bulabilirsiniz.

Oyun Ablası Olarak Kimler Çalışır?

Oyun ablası; çocuğunuzu haftanın belli günlerinde yarı zamanlı ya da birkaç saatliğine emanet edebileceğiniz önemli bir alternatif. Bu sayede kendinize ve işlerinize zaman ayırabilme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle sürekli bakıcı çalıştırmaya ihtiyaç duymadığınız durumlarda, çocuğunuzla verimli zaman geçirecek, ödev, gezi, eğitsel etkinlikler gerçekleştirme gibi konularda destek alabileceğiniz bu kişiler; üniversitelerin çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği gibi bölümlerinde okuyan ya da mezun olmuş donanımlı genç kişiler. Özellikle erkek rol model olması açısından, oyun abisi seçeneği de tercihleriniz arasında olabilir.

1- Oyun Ablası Çocuğunuz İçin Doğru Model Olur

Oyun ablası olarak çalışan kişiler çocuğunuz için ideal rol model olabilirler. Çoğunlukla üniversite öğrencisi veya yeni mezun olan eğitimli kişiler olmalarının yanı sıra iletişimleri kuvvetli, diksiyonları düzgün ve kendilerini doğru ifade edebilen kişilerdir. Bu yönleriyle çocuğunuz örnek olabilirler. Özellikle erken çocukluk döneminde çocuğunuzun bu tarz kişilerle karşılaşması ve zaman geçirmesi onun olumlu kişilik geliştirmesine katkı sağlar.

2- Oyun Ablası Çocuğunuzla Kolay İletişim Kurar

Oyun ablaları, üniversite eğitimi alan donanımlı ve eğitimli kişilerdir. Sizin beklentilerinizi, ihtiyacınızı anlayarak, buna uygun olarak çocuğunuzun gelişimini beklentiniz doğrultusunda destekleyebilirler. Oyun ablasının sizinle sağlıklı ilişki kurmasının yanı sıra çocuğunuzla da iletişimi kuvvetli olur. Çoğunlukla çocuk pedagojisi/gelişimi eğitimi alan çalışanlar çocuğunuzun ruhsal ihtiyaçlarının da farkında olarak hareket ederler. Onunla empati kurarak pozitif bir dil geliştirirler. Bu sayede çocuğunuz anlaşıldığını hissederek rahatlar ve oyun ablasına daha kolay güven duyar.

3- Oyun Ablası Çocuğunuzun Enerjisine Ayak Uydurur

Oyun ablaları genç ve dinamik kişilerdir. Bu nedenle çocuğunuzun enerjisine ayak uydurabilirler. Bu durum oldukça avantajlıdır. çünkü tersi durumda hem güvenlik problemleri ortaya çıkar, hem de çocuğunuzun hareketliliğine ayak uyduramayan kişi onu telefon, tablet vb. teknolojik aletlerle uzun süre baş başa bırakabilir. Bu nedenle dinamik bir oyun ablası ile çalışmak her zaman çocuğunuz için büyük bir artıdır.

4- Oyun Ablası Çocuğunuzun Oyun Arkadaşı Olur

Oyun, çocuğunuzun gelişmesinde ve öğrenmesinde en etkili araçların başında gelir. Çocuğunuz merak ettiği pek çok şeyi oyun aracılığıyla doğal yoldan keşfeder. Diğer taraftan oyun sayesinde rahatlar ve güven duygusu da gelişir. Bu nedenle yetişkinlerin onlarla bu anları paylaşması çok değerlidir. Oyun ablası, çocuğunuzun gönüllü oyun arkadaşı olarak onunla hem kolay bağ kurar, hem de gelişimini destekler.

Oyun Ablasının Sizin İçin Mola Fırsatı Olduğunu Unutmayın

Annelik elbette çok keyifli bir yolculuk ancak uzun ve zaman zaman yorucu. Bu süreçte kendinizi de hatırlamanız, anneliğin tadına varabilmenizi sağlar. Aynı zamanda çocuğunuzla da daha kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olur. Bu nedenle ufak molalar vermek istediğinizde, çocuğunuzla ilgilenebilecek en iyi alternatiflerden biri olan oyun ablaları ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Sizin olmadığınız zamanlarda da çocuğunuzun iyi vakit geçirmesinde oyun ablasının rolü büyük olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bizi Arayın !