Eskişehir Yaşlı Hasta Bakıcısı

17.01.2021
1.500

Eskişehir Yaşlı Hasta Bakıcısı

Yaşlı ve hasta insanlara bakmak sabır gülen yüzünü yanı sıra tecrübe ve deneyim gerektirir. Bu konuda eğitim almış sertifika sahibi hasta bakıcı desteği almak yaşlı ve hastaların hem sağlığı hem de konforu açısından önemlidir. Ancak yaşlı bakıcı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bakıcı görüşmelerinde özenli ve titiz davranılmalıdır yaşanacak sorun ihtimalleri daha ilk görüşmede ortadan kaldırılmalıdır. Donanımlı ve deneyimli bir hasta bakıcı ile çalışmak hem yaşlı açısından hem de aile bireyleri açısından rahatlık sağlar.

Deneyimli Ve Eğitimli

Yaşlı bakıcısı olarak çalışmak isteyen insanların bu konuda deneyimli ve eğitimli olması birçok konuda önemlidir. Özellikle sağlık, ilk yardım ve psikoloji alanlarında sertifika sahibi olan insanlar tercih edilmelidir. Ayrıca yaşlı ve hasta bakımı özveri ve sabır gerektiren iştir bundan dolayı tercih yaparken mesleki niteliklerinin yanı sıra sistem özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Yaş almış insanlar olaylara ve konulara genellikle duygusal yaklaşır ve ani tepki gösterir. Çoğu zaman bundan dolayı yaşlılar bakıcıları ile çalışabilir. Bu gerçek göz önünde bulundurularak sakin, anlayışlı, sabırlı, sorumluluk sahibi, güler yüzlü, empati kurabilen, ani durumlarda soğukkanlı kalan, ve acil bir durumda müdahale edebilecek deneyime sahip insanlar tercih edilmelidir.

Sakin, Anlayışlı Ve Sabırlı

Alzheimer, demans ve parkinson gibi ciddi rahatsızlığı bulunan ve sürekli bir kişinin refakati ile hayatını devam ettirmek zorunda olan yaşlı ve hastalar için günlük işlerine yardımcı olacak birinin olması önemlidir. Eskişehir hasta bakımı hizmetlerinde faaliyet gösteren hasta bakıcının görevleri içerisinde;

 •  Günlük kişisel bakım
 •  Yemeğin hazırlanması ve yedirilmesi
 •  Ev temizliği hijyen ve düzenin sağlanması
 •  Giysilerin yıkanarak ütülenmesi
 •  Tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanması
 •  İlaç takibi ve ilaçların verilmesi
 •  Düzenli olarak egzersizlerini yaptırılması
 •  Televizyon izlemeyi gazete ve kitap okuma gibi konularda eşlik edilmesi
 •  Kaliteli vakit geçirilmesini sağlanması yer alır.

En Önemli Kriter Güven

Yaşlı bakımı hizmeti veren firma 6 ay garanti süresi verir, bu süre içerisinde personelin görevden ayrılması durumunda ücretsiz eleman temini sağlanır. Taraflar arasında yaşanan problem karşısında çözüm üretilir ya da yeni bir bakıcı imkanı sağlanır. Sertifikalı eğitimli referansı ve deneyimli yaşlı bakıcıları arasında aileye en uygun olan personel seçimi yapılır. Yaşlıları emanet edecek insanlarda öncelikle aranması gereken kriterler güvendir.

Yorucu Ve Zor Süreç

Güler yüzlü sabırlı ve sevgi dolu yaşlı bakıcısı aynı zamanda ruhen ve bedenen de sağlıklı olmalıdır. Temizliğine ve hijyen kurallarına önem veren özel hayatında düzenli bir yaşam tarzına sahip olan referansı ve deneyimli hasta bakıcısı yaşlı bakımı konusunda sertifika sahibi olmalıdır. Hem fiziksel hem de duygusal açıdan oldukça yorucu ve zor bir süreç olan yaşlı ve hasta bakımı alanında referans sahibi hasta bakıcı aile bireylerinin omuzundaki yükü azaltacak niteliklere sahiptir.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bizi Arayın !